POŠ_K_Zbiralna akcija starega papirja

Avtor: | 17. 09. 2024 | Zgodilo se je

V tednu od 9. do 13. septembra je na naši podružnici potekala zbiralna akcija starega papirja. Zmlet in očiščen star papir je zelo pomemben dodatek pri izdelavi kartona, lepenke in časopisnega papirja, zato smo se odločili, da učence čim bolj spodbudimo pri organiziranem zbiranju odpadnega papirja. Odziv učencev in njihovih staršev je bil izjemen. Papir so vozili s kombiji in  samokolnicami kljub deževnemu vremenu. Ker je deževalo, smo morali papir pospraviti pod streho in si tako skoraj zazidali vhod v šolo. Zahvaljujemo se hišnikoma Tomažu in Dragu, ki sta s kombijem papir odpeljala na matično šolo. Skupno smo zbrali okrog 2150 kg papirja. Zmagovalci akcije pa so četrtošolci, ki so skupno zbrali več kot 800 kg papirja. Čestitamo!