POŠ H_1. in 2. r.: S policistom na poučni sprehod

Avtor: | 21. 10. 2024 | Nekategorizirano, Zgodilo se je

V sredo, 16. oktobra 2024, smo se ob 10. uri učenci 1. in 2. razreda zbrali pred šolo in počakali policista iz PP Litija. Gospod Andrej Hrup nas je najprej lepo pozdravil, nato pa preveril, kako dobro učenci poznajo prometna pravila za pešce. V koloni po dva in dva smo se odpravili na sprehod v bližnji okolici šole. Ker nimamo niti enega označenega prehoda za pešce niti pločnika, je naša pot na nekaj odsekih kar nevarna in moramo biti še posebej pazljivi. Policist nas je nanje še posebej opozoril, hkrati pa preveril, kako natančno učenci prečkajo cesto. Ko smo se vrnili nazaj na šolsko igrišče, so učenci odgovarjali na policistova vprašanja. Za vsak pravilen odgovor so prejeli sličico slovenske policije, za boljšo vidnost v prometu pa še odsevnik.